Skip to main content

Green Suites Sevilla

Green Suites Sevilla er et hyggeligt mindre hotel beliggende ved siden af ​​Real Club de Sevilla Golf, én af ​​de bedste golfbaner i Spanien. De tilbyder store rummelige værelser samt junior suites med opholdsstue med sofa, stole, spisebord, samt et køkken og en terrasse eller balkon. På Green Suites kan du nyde en perfekt kombination af Sevillas historiske og turistmæssige pulserende storby og enestående golf.

Slip dig løs i Sevilla, en kort taxatur på 15 min. og besøg det historiske centrum med ægte spansk stemning. Besøg de berømte steder i byen så som katedralen, Archivo de Indias, Real Alcázar de Sevilla, Torre del Oro og Guadalquivir floden, Museum of Fine Arts, samt de mest populære gader og kvarterer, såsom Santa Cruz eller Triana.

Nyd Real Club Sevilla Golf, mens du bor på Green Suites, en bane med 18 huller som er åben året rundt. Real Club Sevilla Golf skiller sig ud ved at være en af ​​de spanske golfbaner, der har været vært for European Tour turneringer som Sevilla Open, World Cup, Spanish Open og Andalucia Open i 2009.

Inkluderet i rejsen
  • Flyrejsen til Malaga eller Sevilla
  • Transport af golfbag & kuffert
  • 7 nætter i dobbeltværelse
  • Morgenmad
  • 5 runder golf på Real Club de Sevilla
  • Billeje fra lufthavnen til 2 pers.

Golfbane

    Real Club de Sevilla Golf

    • Flere billeder
  • Banen er designet af Jose Maria Olazabal, og måler 6.529 meter og er en par 72 bane. Den har et velbalanceret layout, der kan rumme alle golfspillere, både amatører og professionelle. Klubben tilbyder også en driving range, to putting green områder og en chipping green. I 2008, 2010 og 2012 var banen vært for Spanish Open og i 2009 Andalusia Open. Nyligt rangeret i Top 5 i Spanien af ​​det prestigefyldte blad Golf Digest.

Hotel

    Green Suites Sevilla (Hotelklasse: 4 stjerner)

    • Flere billeder
  • Green Suites er et 4-stjernet hotel beliggende i Alcalá de Guadaíra, cirka 20 minutters kørsel fra Sevillas centrum og lige ved siden af Real Club Sevilla Golf, en af Spaniens bedste golfbaner.

    Hotellet har i alt 100 værelser, der spænder fra standard dobbeltværelser til mere rummelige suiter og lejligheder. De forskellige værelsestyper inkluderer:

    • Deluxe dobbeltværelser med enten en dobbeltseng eller to enkeltsenge.
    • Juniorsuiter med terrasse, der indeholder både et soveværelse og en opholdsstue med sovesofa.
    • Deluxe studiolejligheder, som er udstyret med et tekøkken, opholdsstue og badeværelse.
    • Suiter med terrasse, som består af to soveværelser og en opholdsstue med sovesofa.

    Alle værelser har aircondition, gratis Wi-Fi, og mange af dem har desuden en terrasse eller balkon, hvor gæsterne kan nyde den smukke udsigt. Hotellet tilbyder også privat parkering, hvilket er praktisk for dem, der rejser med bil.

    Faciliteterne inkluderer en restaurant, der serverer en kontinental morgenmad, samt en bar, hvor gæsterne kan slappe af. Der er også mødelokaler tilgængelige for forretningsrejser, og 24-timers reception sikrer, at gæsterne altid har assistance, når det er nødvendigt.

    Hotellet er perfekt for golfentusiaster, da det ligger tæt på den anerkendte golfbane Real Club Sevilla Golf, designet af José María Olazábal.

Vejret

jan feb mar apr maj jun
Dag181921222428
Natt8910121419
Vatten111215182122
Soltimmar67781011
jul aug sep okt nov dec
Dag313230262119
Natt21222016128
Vatten242422191714
Soltimmar1097776

Kort



Lad os sammen sammensætte den perfekte golfrejse?

Udfyld formularen med så mange informationer som muligt, så vi kan finde et tilbud til dig, der matcher dine ønsker.